'Bir Çocuğu Ağlat': Görenlerin Kayıtsız Kalamayacağı Sosyal Sorumluluk Projesi

Son birkaç haftadır Avrupa'da çeşitli metro istasyonlarına yerleştirilen posterlerde, gözyaşları içindeki bir çocuğun üstünde #MAKEACHILDCRY ("Bir Çocuğu Ağlat") yazıyor. Bu posterler bir kampanyanın parçası.

Posterlerdeki yazının ve ağlayan çocuk yüzünün ilgi çekeceğini tahmin etmişsinizdir. Elbette burada amaç insanlara çocuklara kötü davranmalarını salık vermek değil. Doctors of the World ("Dünyanın Doktorları") adlı yardım kuruluşunun düzenlediği bu kampanyada gelişmekte olan ülkelerde kullanılmak üzere çocuk hastalıkları tıbbi malzemeleri için bağış toplanmasını amaçlanmış.

Kampanyanın ikinci fazındaki görseller bize daha fazla bilgi sağlıyor: Bu fotoğraflarda çocukların niye ağladığını artık görebiliyoruz: Bunun nedeni tedavi ediliyor olmalarıymış. Bu fazdaki slogan da şöyle: Bir Çocuğu Ağlat. Onun Hayatını Kurtar.

Bu etkili kampanyanın başarılı olmasını dileriz.

Kampanyanın her iki fazına ilişkin görseller aşağıda. Beğeneceğinize eminiz.

Benzer Yazılar

Yeni Yazılar

azsekerli.com'u Facebook'ta beğenin, yeni yazılara kolayca ulaşın!

Zaten beğendim, bunu tekrar göstermenize gerek yok.
<script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-1247342422817806", enable_page_level_ads: true }); </script>