Dünyanın Yaşayan İlk Yedizlerinin 18 Yaşına Girme Hikayesi

Çocuk yetiştirmek özveri ve fedakarlık gerektirir. İkizleri olan aileler için bu durum daha çetrefillidir. Fakat tüm zorluklara göğüs germiş, yediz sahibi McCaughey ailesi tüm ailelere iyi bir örnek olmuş.

1997 yılında, McCaughey ailesinin hayatı değişmiş. Bobbie McCaughey tam yedi çocuk doğurmuş. 4 erkek, 3 kız... Bu mucize gibi olay, tüm dünyada ses getirmiş çünkü onlar yaşayan ilk yedizler olmuş. Yedizlere “Cennet Yedilisi” adını vermişler.

Bobbie ve kocası için yedizleri büyütmek büyük başarı. Onca zorluğa rağmen çocuklarına sevgi ve şefkatle sarılmışlar.

Cennet Yedilisi bu sene 18. yaşını kutluyor. Hepsi hayattan ne istediğini bilen, iyi birer genç olarak yetiştirilmiş.

  • 1997 yılında, McCaughey ailesi ilk çocuklarının ardından ikinci bir çocuk istedikleri için doğum merkezine başvurmuşlar. Kısırlık tedavisi gören Bobbie’nin yedize hamile olduğunu öğrenmişler. Doktorlar, aileye bebek sayısını azaltma tavsiyesinde bulunmuş. Fakat aile inançları gereği kararlarından vazgeçmemiş.

  • Çocuklar çok zayıf doğmuş. Kilo aralığı 1,13 kg ile 1,5 kg arasında değişiyormuş. Doktorlar yedizlere özel bakım yapmış. Çocuklar sağlıklı büyümüş. Yedizlerden Alexis ve Nathan beyin felci ile doğduğu için ikisi de ameliyat olmuş. Şimdi sağlıklılar ve okula gidiyorlar.

  • Yediz sahibi aile zor günler geçirmiş. Fakat yardımsever insanlar ve yardım kuruluşu onlara yardım etmiş. Yardımlar sayesinde aile önce büyük bir eve taşınmış. Çocuklara okulda ücretsiz yemek imkanı sağlanmış. Baba Kenny de çok çalışmış. Ailenin ve toplumun özverili yaklaşımı sonucu, çocuklar kendi başlarına bir şeyler başarabilmeyi öğrenmişler.

  • En büyük kızları Mikayla, kardeşlerinden bir yıl önce doğmuş. Çocukların bakımıyla ilgili annesine yardımcı olmuş.

  • Soldan sağa ikinci sırada yedizlerden Brandon, Alexis, Joel ve Nathan; ilk sırada sağdan sola baba Kenny, oğul Kenny, Kelsey, Natalie ve anne Bobbie yer alıyor. Yedizler mesleklerine karar vermiş: Brandon asker, Alexis öğretmen, Natalie ilkokul öğretmeni olmak istiyor.

  • Cennet Yedilisi sadece kardeş değil, aynı zamanda çok da iyi arkadaşlar. Fotoğrafta, Mikayla’nın düğününde Natalie, Alexis ve Kelsey'in mutluluğu görünüyor.

  • Yedizler yakında okuldan mezun olacaklar ve yuvadan uçacaklar. Anne Bobbie “Hepsi yuvadan ayrıldığında gerçekten üzüleceğim. Bize hep dar gelen ev, bir anda bomboş kalacak.” diyor.

Benzer Yazılar

Yeni Yazılar

azsekerli.com'u Facebook'ta beğenin, yeni yazılara kolayca ulaşın!

Zaten beğendim, bunu tekrar göstermenize gerek yok.
<script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-1247342422817806", enable_page_level_ads: true }); </script>