Dünyayı Ele Geçirmek İsteyen Kötü Ruhlu Bir Cani misin? Dikkat Etmen Gereken 10 Şey!

Evet, değerli efendimiz. azsekerli.com bilimkurgu ve fantezi edebiyatı ekibi olarak sana büyük bir hizmette bulunuyoruz. Biliyoruz, gerekli herşeyi hazırladın: Kostümünü giydin, malikanende bir sürü ekranın dünyadan çeşitli görüntüler gösterdiği büyük salona geçtin ve kolçaklarında bir sürü buton olan koltuğuna kuruldun. Sıra kötülüklerini dünyaya (ya da galaksiye) yaymaya geldi. Karşında durabilecek neredeyse kimse yok; o yüzden keyfin pek yerinde. Kötümser olmak istemiyoruz ama vakanüvisler senden önce nice tiranın hayallerinin birkaç isimsiz kahraman tarafından yerle yeksan edildiğini söylüyor (Bkz: Yüzüklerin Efendisi, James Bond, Tarkan filmleri). Sadık teban olarak biz önlemimizi alıyor ve seni bu tür tehlikelere karşı uyarıyoruz.

 • Askerlerin asla ve asla yüzlerini saklayan başlıklar takmamalı

  Kaynak: imgur.com

  Kabul ediyoruz ulu hakanım, yüzü kapalı başlıklar çok daha karizmatik ve korkutucu. Senin askerine şu fotodaki gibi başlıklar yakışır. Yine de egona yenilme; askerlerinin başlıkları şeffaf olsun. Bilmiyor olamazsın, kahramanlar senin gibi kötü ruhlu canilerden sayısız kere askerleri etkisiz hale getirerek çalıp giydikleri üniformalarla kaçıp kurtuldu. Tez elden emir ver, tüm başlıklar şeffaflarıyla değiştirilsin, bu riskten kurtulmuş ol.

 • Güzel prensesi kaçırdıktan sonra evlilik merasimi hazırlıkları için beklemeyeceksin. Hemen nikahı basacaksın.

  GIF

  Evet, biliyoruz, prensesle asrın düğününü yapmak, dost ve düşmana mutluluğunu, gücünü, görkemini göstermek istiyorsun. Ama bu konudaki deneyimimiz diyor ki sen merasim hazırlıkları nedeniyle zaman kaybederken kahraman gelip kızı kaçırır. Böyle yaparsan resimdeki gibi ağlarsın. Sadık adamların kaçırdıkları prensesi önüne getirdikleri an nikahı bas.

 • Düşmanlarını ele geçirdiğin zaman vakit kaybetmeden onları öldür

  GIF

  Evet, harika, adamların düşmanlarını yakaladılar ve huzuruna getirdiler. Yapmaktan zevk alacağın şeyler olduğunu biliyoruz. Mesela kendini öveceğin uzun bir söylev çekebilir, nasıl olsa ölecekler diyerek onlarla gizli planlarını paylaşabilirsin. Ya da hızlı ve sıradan bir ölümden daha beterini hakettiklerini düşünerek onları egzotik yöntemlerle uzun ve acı dolu bir ölümle cezalandırmak isteyebilirsin. Belki de kimsenin sağ kurtulamadığı Izdırap Adası'na ya da BXY16 Gezegeni'ne sürmeyi düşünebilirsin.

  Sakın ha bu hataya düşme. İstatistikler senin onların ölümünü geciktirdiğin bu süre zarfında kahramanların mutlaka kurtulup caniyi tepelediklerini gösteriyor. Senin yapman gereken ele geçirdiğin kahramanları o an infaz etmek olmalı. Evet, seni bir keyiften mahrum ettik, farkındayız. Olsun, sana eğlence mi yok? İnfaz sonrasında mahalle arkadaşlarınla rakı sofrası falan kurar, keyfine bakarsın.

 • Güzel bir kız çocuğun olmayacak. Olursa hiç zaman kaybetmeden evlendireceksin.

  GIF

  İtiraf edelim; kız çocuklarını aslında pek severiz. Ama netice itibariyle senin gibi bir caniye danışmanlık veriyoruz ve gerçekçi olmalıyız. Senin tarzındaki adamların kızları güzel iseler istisnasız bir şekilde düşmanımız olan kahramana aşık olur ve babalarını iki dakikada satıverirler. Bu yüzden yok "önce üniversiteyi bitirsin", yok "ben karışmam kendi kocasını dilediği zaman seçsin" gibi hikayeleri bırakıp kızın reşit olduğu gün köyden möyden bir uzak akrabanla evlendireceksin.

 • Kurduğun üssün, inşa ettiğin ölüm yıldızının, orduları bir atışta yok edebilecek lazer topunun, ikamet ettiğin süper güvenli malikanenin ulaşılması çok zor bir yerde olsa bile zayıf bir noktası olmayacak

  GIF

  Saygıdeğer efendim, koca bir fantezi ve bilimkurgu literatürü bu küçük aksaklıklar nedeniyle bertaraf edilmiş canilerle dolu. Kimsenin bilemeyeceği, kimsenin ulaşamayacağı diye düşündükleri zayıf noktalarını iki dakikalarını ayırıp ortadan kaldırmadılar ve sonunda bak başlarına ne geldi... Senin bir farkın da bu olacak: Tüm enerjini öncelikle bu açıklarını kapatmaya harcayacaksın.

 • Üssündeki bilgisayarlar özel bir işletim sistemi çalıştırıyor olmalı

  Yok efendim Windows 8.1 kullanıcı dostuymuş, MacOS bilmemkaç harikaymış. Senin bunlarla işin yok, genç efendi. Sen bilgisayarına kimsenin kullanmadığı, ne bileyim, Arch Linux, Gentoo Linux gibi bir işletim sistemi kurduracaksın; sonra da kahramanların senin sistemlerini çökertmek için yapacakları virüs saldırısı, hackleme girişimlerine sadece güleceksin.

 • Kuvvetlerin topraklarına giren düşmanlarını ararken en az iki kişi birarada hareket edecekler

  Bu klasik kurguya dikkatini çekmem gerekiyor, genç sahip. Kahramanların sınırlarından girdiğini olduğunu biliyorsun. Onları yakalamaları için birliklerine emir verdin. Birliklerin geniş topraklarında gruplara ayrılarak arama çalışmalarına başladılar. Bak, burası çok önemli: Birliklerinden kimse tek başına bu herifleri aramayacak. En az ikili üçlü gruplar halinde dolaşacaklar. Esrarengiz bir şekilde bir gruptan birisi kaybolursa ya da bir gruba toptan ulaşılamıyorsa diğerleri onu/onları aramak yerine hemen alarm verecekler ve tüm birlikler hemen oraya üşüşecek.

 • Güçlerin kahramanlara birer ikişer saldırıp sırayla bertaraf edilmeyecekler. Ellerindeki tüm imkanlarla birlikte saldıracaklar

  GIF

  Değerli efendim, elinde çeşitli yetenek seviyelerinde farklı birlikler var. Biliyoruz içinden bir ses sana bunları güçlerine göre düşükten büyüğe sırala, önce yeteneksiz adamları gönder, onlar bertaraf edildikçe sırayla daha iyilerini gönder diyor. Hemen belirtelim, bu sese inanma. Güçlü güçsüz, yetenekli yeteneksiz ayırmadan tüm kuvvetlerini bir seferde düşmanlarına saldırtmalısın.

 • Evcil hayvan olarak beslediğin canavarı iyi besle, kapalı tut

  GIF

  Uzak bir galaksiden tedarik ettiğin ahtapot benzeri bol kollu ve dişli canlı, düşmanlarınla beslediğin kaplan, havuzdaki piranhaların... Hayvan sevgini anlayışla karşılıyoruz, haşmetli majeste. Ancak azımsanmayacak sayıda cani, beslediği canavarlarının elinde - aslında dişlerinde demek daha doğru olur - ölümü buldu. Senin öyle olmamalı. Senin canavarın mükemmel güvenlik önlemleriyle muhafaza edilecek. Öyle esas kahramanla dövüşürken ayağın kayıp onun inine, kafesine düşme şansın sıfır olacak. Şuna da dikkat edeceksin: "Kahramanları yediririm, şimdi aç kalsın da acıksın" demeyecek, onun sürekli tok tutulduğunu bizzat denetleyeceksin.

 • Keyfi, baskıcı ve kan dökücü rejiminde kimsenin ses çıkarmaması için bırak yurttaşların eğlensin

  GIF

  Sultanım, halkın senin keyfi, gaddar ve kan dökücü uygulamalarından dolayı galeyana gelebileceğinden korkabilirsin. Endişelenme; birkaç basit hamle ile bu riski ortadan kaldıracağız. İlk yapacağın bedava ve sansürsüz internet erişim hizmeti vermek. Bırak sabahtan akşama internette geyik yapsınlar, birbirlerinin kedi fotoğraflarını beğensinler. Senin aleyhine siteler açsınlar, arkandan atıp tutsunlar; kızgınlıklarını böyle ifade etmeleri meydanlara çıkmalarından iyidir. Sonra bol aşklı, dramlı diziler çevirttir; esas kız kanser olsun, esas oğlan kaza geçirsin, bir türlü kavuşamasınlar. Her akşama bir yarışma koy, arabalar, daireler ver. Bu kadar basit...

Benzer Yazılar

Yeni Yazılar

azsekerli.com'u Facebook'ta beğenin, yeni yazılara kolayca ulaşın!

Zaten beğendim, bunu tekrar göstermenize gerek yok.
<script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-1247342422817806", enable_page_level_ads: true }); </script>