Hayatını Sokak Hayvanlarına Adayan Rukiye Balcı, Hayvanları Beslemek İçin Bulaşık Yıkıyor

Filmlerdeki süper kahramanların gerçek olmasını çok isterdik değil mi? Aslında günlük hayatta, aramızda yaşayan süper kahramanlarımız var. Rukiye Bağcı onlardan sadece bir tanesi. Konya'da yaşayan, 57 yaşındaki Rukiye Bağcı, hayatını sokak hayvanlarına adamış.

  • Her gün, Konya'nın farklı yerlerindeki fırın, lokanta ve yemek fabrikalarını tek tek geziyor. Buradaki yemek artıklarını ve bayat ekmekleri toplayarak, köpeklerini besliyor. Gün geliyor, yemek artıklarını alabilmek için bulaşık yıkıyor. Bazen evinden kilometrelerce uzaklara gidiyor. Rukiye teyzemiz “Bu dünyayı hayvanlarla beraber paylaşıyoruz. Bizim ne kadar yaşama hakkımız varsa onların da o kadar hakkı var” diyerek, hem örnek davranışı hem de güzel sözleriyle hepimizin gönlüne taht kuruyor.

  • Rukiye Bağcı, 12 yıl önce başlamış sokak hayvanlarını beslemeye. O dönemlerde şehrin belli yerlerinde, kendi imkanlarıyla eski sandık ve paletlerle derme-çatma barınaklar yapmış ve sokak hayvanları için bu barakalara her gün su ve yiyecek taşımış. “Hayvanlar aç kaldığında kendim aç kalmış gibi hissediyorum. Ayaklarımdan rahatsızım ama yine de hayvanları aç ve susuz bırakmamak için çaba sarf ediyorum” diyor. Romatizma hastası olan Rukiye Bağcı teyzemiz bugüne kadar tam 1000 tane sokak hayvanını beslemiş.

Biz de kendisine, hepimizin ortaklaşa yapması gereken sosyal sorumluluğu tek başına sırtladığı için çok teşekkür ediyor, sevgilerimizi iletiyoruz.

Biz de kendisine, hepimizin ortaklaşa yapması gereken sosyal sorumluluğu tek başına sırtladığı için çok teşekkür ediyor, sevgilerimizi iletiyoruz.

Benzer Yazılar

Yeni Yazılar

azsekerli.com'u Facebook'ta beğenin, yeni yazılara kolayca ulaşın!

Zaten beğendim, bunu tekrar göstermenize gerek yok.
<script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-1247342422817806", enable_page_level_ads: true }); </script>