Kahraman Hayvanseverin Bir Köpeği Hayata Bağlama Hikayesi

Şehirler, insanlar için tasarlanmıştır. Bu sebeple şehirde yaşayan hayvanlar, genellikle sokaklarda zor şartlara maruz kalıyor. Neyse ki, sokak hayvanlarının yardımına koşan yardımseverler var! Şimdi sizlere ölümün eşiğinden dönen bir köpeğin ve onu hayata bağlayan hayvanseverin hikayesini anlatacağız.

İspanya Granada'da, açlıktan ölmek üzere olan bir köpek bulunmuş ve hemen bir hayvan bakım merkezine götürülmüş. Küçük hayvan o kadar zayıfmış ki, adeta kemik torbasına dönüşmüş. Vücudunda çok az kas kaldığından yürüyemiyormuş. Bir hayvansever onu bu halde görünce hemen alıp bir hayvan bakım merkezine götürmüş. Hayvan bakım merkezinin sahibi, köpeği hemen sahiplenmiş.

Merkez sahibi Eduardo Rodriguez, köpeğe Barilla adını vermiş. Barilla hayvan bakım merkezine ilk getirildiğinde organları iflas etmek üzereymiş. Merkezde, ona özel bir bakım uygulamış. Rodriguez, köpeğin mucize gibi iyileşme hikayesini şöyle anlatıyor:

 • Yürek burkucu

  "Barilla ilk geldiğinde, kemikleri sayılıyordu. Organları iflas aşamasındaydı."

 • Umutsuz

  " Köpek o kadar aç ve susuz kalmıştı ki kas dokusu erimişti nerdeyse ve yürürken vücudunun ağırlığını taşıyamıyordu."

 • "Çok zayıf olduğu için ona Barilla (Makarna) adını verdik. Önce veterinerimiz muayene etti. Hayatta kalma durumu belirsizdi. Sadece 7 kiloydu. Organ yetmezliğinden ölebileceğini düşünüyorduk. O kadar aç kalmıştı ki sadece kafasını ve kuyruğunu oynatabiliyordu.

  Ben küçüklüğümden beri köpekleri hep kurtardığımdan bu gibi durumlara alışığım. Fakat Barilla gibi kötü durumda olanıyla daha önce hiç karşılaşmadım.

  Barilla yine de şanslıydı. Çünkü bu halde bir gece daha geçiremezdi.

  İlk 6 saat müşahede altında kaldı. İlk aşamada onu serumla, sonra ağzından şırıngayla besledik.

  Kendi ağırlığını taşıyamıyordu. Yürüyebilmesi ve kaslarının güçlenmesi için ona koşu takımı bağladık."

 • Çaresiz

  "Barilla'nın bacaklarında sağa sola çarpmaktan izler vardı. Geldiğinde bir deri bir kemikti."

 • Bitkin

  "Neler yaşadığını bilmiyoruz, arada bir kabus görüyordu.

  Olağanüstü bir şekilde hayata tutundu. Facebook'ta iki milyon insan onu takip etti ve ona destek oldu.

  Barilla'nın bir Belçika Malinois karışımı olduğunu düşünüyoruz."

 • Zayıf

  "Sokak köpekleri çöplerden beslenir ya da insanlar onları sokaklarda besler. Barilla uzun süre beslenmemiş. Bu yüzden onun kapalı bir yerde kaldığını düşünüyoruz. Ona bu şekilde işkence edilmiş."

 • Mahrum

  "Kendi ağırlını taşıyamıyordu. Bu sebeple onu yattığı yerden besledik."

 • Kilo Artışı

  "Barilla, hayvan bakım merkezi çalışanlarımızın özverili çalışmasıyla kilo almaya başladı. Onu günde 5-6 kez besliyorlardı."

 • "Barilla yaklaşık 1 yaşındaydı. Onun hakkında fazla bir şey bilmiyorduk."

 • "Yetkililer hala köpeğin nasıl olup da bu hale geldiğini çözmeye çalışıyor."

 • Mucize

  "Barilla bir mucize gibi iyileşti. Yaşama gücü, onu hayatta tuttu."

 • Yeni Ev

  Hayvan bakım merkezinin sahibi Eduardo Rodriguez ve eşi Carolina Lopez Gonzalez Barilla’yı sahiplendiler. Şimdi 14 yaşındaki kızları ve 5 köpekleriyle birlikte yaşıyorlar.

  Eduardo Rodriguez: "Bu hikaye benim için bir istisnaydı. Barilla'ya neler olduğunu öğrenmek için sonuna kadar gideceğiz. Kimin sorumlu olduğunu ispatlamak zor olabilir çünkü Barilla’nın mikroçipi yoktu; ancak biz ve yerel polis elimizden geleni yapacağız.

  Veteriner: "Onu ilk gördüğümde şok yaşamıştım. Bu kadar hızlı bir iyileşmeye hiç tanık olmadım. Başka bir köpek olsaydı, kesinlikle ölürdü."

 • *Rodriguez ailesine ve Barilla'ya sevgilerimizi gönderiyoruz. *

 • h/t: dailymail

Benzer Yazılar

Yeni Yazılar

azsekerli.com'u Facebook'ta beğenin, yeni yazılara kolayca ulaşın!

Zaten beğendim, bunu tekrar göstermenize gerek yok.
<script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-1247342422817806", enable_page_level_ads: true }); </script>