Kanada Havayolları Hayvanlar İçin Kurallarını Değiştirdi

Uçakla sık sık seyahat edenler, havayolu şirketlerinin katı kurallarını bilir. Bu kurallar elbette uçuş güvenliği içindir. Ama bazı istisnai durumlarda kurallar askıya alınabilir.Kanada Havayolları, hayvanlar konusunda katı kurallarını esnetti. Çünkü bunun için çok geçerli sebepleri var.

Kanada'nın Alberta eyaletindeki, Fort McMurray'de büyük bir yangın çıkmış. Yangın alanına yakın bölgelerde yaşayan insanlar, bölgeden tasfiye edilmiş. Canadian North and WestJet havayolları, yangından kaçan insanlarla birlikte evcil hayvanlarının da uçmasına izin vermiş. 80 bin kişi bu büyük yangında şehri terk etmiş.

Yolcular bu deneyim hakkında pek çok tweet atmış. Uçaktaki hayvanların çok heyecanlı olduğu gözlemlenmiş. Hayvanlar genellikle sahiplerinin kucağında ya da yerde dolaşmışlar. Bazıları, birbirleriyle oynamış.

Havayolu sözcüsü "Bu olağanüstü koşullarda evcil hayvanları da misafir etmek için kuralları istisnai olarak esnettik." demiş. Yangında 85 bin hektar arazi yanmış. Bu ölçek, bir büyükşehir alanı demek. Evcil hayvanlar, bu büyük yangından güven içinde kurtarılmış.

Benzer Yazılar

Yeni Yazılar

azsekerli.com'u Facebook'ta beğenin, yeni yazılara kolayca ulaşın!

Zaten beğendim, bunu tekrar göstermenize gerek yok.
<script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-1247342422817806", enable_page_level_ads: true }); </script>