Met Gala'da En Çok Konuşulan Sindirella Elbisenin Sırrı Çözüldü

Geçtiğimiz günlerde New York'ta büyük bir gala gecesi düzenlendi. Met Gala, Metropolitan Museum of Art'ın Costume Institute yararına her yıl düzenlenen bir yardım galası. Met Gala, New York'taki en özel ve en büyük yardım gecelerinden biri olarak değerlendiriliyor. Ayrıca bir nevi defile de olduğu için her yıl, ünlülerin birbirinden şık elbiselerini sergilediği bir moda gecesi olarak anılıyor.

2016 Met Gala'nın teması "Teknoloji Çağında Moda" olarak belirlenmiş. Fütüristik bir tema seçildiğinden, katılımcılar daha çok metalik renkleri tercih etmiş. Geceye imza atan elbise, Claire Danes'e ait. Sindirella adı verilen elbise, Zac Posen tarafından tasarlanmış.

Elbisenin diğerlerinden farkı, loş ışıkta ya da karanlıkta ışıl ışıl parlaması. Tasarımcı Posen, organze dökümlü ve fiber optik bir kumaş kullanmış. Elbiseyi 30 küçük pil yardımıyla ışıklandırmış. Fütüristik bir teknikle çalışan tasarımcı, elbisenin büyük bir zanaatkarlık ürünü olduğunu belirtiyor. Kumaşın üretiminde teknolojiden faydalandığını fakat elbiseye duygu katabilmek için özenli bir el işçiliği yapıldığını söylüyor.

Zac Posen imzalı elbise, moda dünyasına yeni yorum getirmiş. Sizce de öyle değil mi?

Benzer Yazılar

Yeni Yazılar

azsekerli.com'u Facebook'ta beğenin, yeni yazılara kolayca ulaşın!

Zaten beğendim, bunu tekrar göstermenize gerek yok.
<script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-1247342422817806", enable_page_level_ads: true }); </script>