Mukavva Malzemeden Paket Gibi Ev Yapan Çılgın Tasarımcılar

Teknoloji ve sanayi geliştikçe, yaşadığımız mekanların da formu değişiyor. Bir katlı evlerden gökdelenlere kadar yükseldik. Devasa binaların yanında tek gözlü alternatif yapılar da dikkat çekiyor. Hollandalı tasarımcılar, küçük ev sevenler için, yapı malzemesi diğerlerinden farklı olan bir ev tasarlamışlar.

Wikkelhouse, çevre dostu bir firma. 4 yıl üzerinde çalıştıkları yeni bir yapı malzemesi geliştirmişler. Yapı malzemesi bir çeşit oluklu mukavva. Karton türü malzemeler ev yapımı için dayanıksızdır elbette. Ama Wikkelhouse tasarımcıları, onu son derece dayanıklı bir yapıya kavuşturmuş.

Evin iskeletini oluşturan metal aksam, dev bir makine tarafından tam 24 kez oluklu mukavva ile sarılıyor. Dış yüzeyi, ahşap panellerle kaplanıyor. Mukavva malzemenin özelliği çok hafif, esnek, kolay ve hızlı üretilebilir olması...

Fotoğraflarda tek gözlü bir oda görülse de talebe göre istenilen ölçüde imal edilebiliyor. Mutfak ve banyo da eklenebiliyor. Modüler tasarım evler deniz kenarında bir bungalov ya da ormanda bir çalışma evi olarak kullanılabilir.

Son yıllarda oldukça yaygınlaşan tinyhouse tarzına yepyeni bir yorum getiren Wikkelhouse, minimalist ve şık tasarımıyla ilgi çekeceğe benziyor.

Benzer Yazılar

Yeni Yazılar

azsekerli.com'u Facebook'ta beğenin, yeni yazılara kolayca ulaşın!

Zaten beğendim, bunu tekrar göstermenize gerek yok.
<script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-1247342422817806", enable_page_level_ads: true }); </script>