Oyuncaklarla Organ Nakli Yapan Japon Kuruluş Bu Harika Fikirle Çocukları Bilinçlendiriyor

Yardımlaşma kuruluşlarının yaptığı pek çok kampanya görmüşüzdür. Hepsi dokunaklı içeriklere sahiptir ve empati yapmamızı sağlar. Benzer bir kampanya Japonya'da, Green Ribbon adındaki derneğin "Second Life Toys" (İkinci Hayat Oyuncakları) isimli projesiyle hayata geçmiş. Çok anlamlı bir çalışma olmuş.

Kampanya öncesi konuyla ilgili bir kaç önemli bilgi paylaşalım. Japonya'da organ bağışı oranları diğer ülkelere oranla düşük seyrediyormuş. Yaklaşık 14 bin kişi bekleme listesinde yer alırken; yılda sadece 300 kişi organ bulabiliyor ve hayata tutunuyormuş. Bu kampanyanın amacı, çocukları küçük yaşta organ nakli konusunda bilinçlendirmek.

Kampanya ile çocuk, oynamadığı eski bir oyuncağını bağışlıyor. Bağışın ardından bir mektup geliyor ve eski oyuncağın başka bir oyuncağı tamamladığı anlatılıyor. Böylece organ bağışı konusunda bilinçlendirme ve organ bağışında artış sağlanması amaçlanıyor. Gerçekten harika bir fikir!

Benzer Yazılar

Yeni Yazılar

azsekerli.com'u Facebook'ta beğenin, yeni yazılara kolayca ulaşın!

Zaten beğendim, bunu tekrar göstermenize gerek yok.
<script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-1247342422817806", enable_page_level_ads: true }); </script>