Sürreal Bir Sahne Yaratmak İçin 17 Metrekare Ayna Kullanan Fotoğrafçı

Fotoğraflara farklı boyutlar kazandırmak, emek isteyen bir süreçtir. Basit Photoshop dokunuşlarından bahsetmiyoruz. Örneğimiz Erik Johansson.

İsveç doğumlu fotoğrafçı, dijital sanat alanında sıra dışı çalışmalara imza atmış. Sanatçı, yaratıcı bir fotoğraf serisi oluşturmuş. Fotoğraflarındaki perspektifine hayal gücünü katmış. Basit ve gündelik olaylara fantastik senaryolar kurgulamış. Büyüleyici işleri sadece bilgisayar tekniğiyle oluşmuyor.

Sanatçı, "Impact" isimli bir fotoğraf için 17 m2lik bir ayna ve bir kano ile aylarca süren bir çalışma yapmış. Önce basit bir taslak çizmiş. Sonra hayalindeki mekanı belirlemiş ve o alanın farklı ışıklardaki yüzlerce fotoğrafını çekmiş. Tüm bunları yaparken M.C. Escher and Salvador Dalí'den esinlenmiş. Johansson "insanı sınırlandıran tek şey hayal gücüdür" diyor.

Ufuk açan kurgu fotoğrafları çok beğendiğimiz için sizlerle paylaşıyoruz.

Benzer Yazılar

Yeni Yazılar

azsekerli.com'u Facebook'ta beğenin, yeni yazılara kolayca ulaşın!

Zaten beğendim, bunu tekrar göstermenize gerek yok.
<script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-1247342422817806", enable_page_level_ads: true }); </script>