Bu Türk Gezgin Ayda 140 Dolara Dünyayı Geziyor

Dünyayı gezmek pek çoğumuzun hayali. İş, trafik, şehir stresinden uzak olarak ülke ülke, şehir şehir gezip yeni kültürler, tatlar, renkler ve insanlar tanımayı herhalde istemeyenimiz yoktur :) azşekerli'de dünyayı gezen insanları zaman zaman sizlerle paylaşıyoruz. Türkiye'den Kutluhan Özdemir de onlardan biri. Çoğumuz yeterince para birikitirip cebimizde parayla dünya yolculuğuna çıkmaya cesaret edebilecekken o bununla hiç zaman kaybetmemiş ve kendini maceranın kollarına bırakmış.

7 aydır yolda olan Kutluhan Güney Amerika'da Brezilya, Paraguay, Bolivya ve Uruguay'ı gezmiş. Gezginimiz ayda sadece 140 dolar ile geçindiğini belirtiyor. Parasız kaldığında ise yevmiye ile çalışıyormuş; günlüğü 15 dolara amelelik bile yaptığını ifade ediyor. Bazen insanlara olduğu yerden kartpostal atıyormuş ve insanlar da ona para göndererek destek oluyormuş. Hatta Ekşi Sözlük'ten bir yazar, ona bayağı güzel bir yerde 2 gecelik konaklama imkanı sağlamış. Kutluhan tüm evini sırt çantasında taşıdığı için 7 aydır konaklama için para ödemediğini de söylüyor.

Gezginimiz Gaia Dergisi'ne verdiği röportajda, ailesinin pek de mutlu olmadığını, seyahatini bitirip Türkiye'ye dönüp iş bulmasını istediklerini tahmin ettiğini belirtiyor. Hangimizin ailesi farklı bir şey düşünürdü ki? :)

Kutluhan şöyle devam ediyor:

Şu an dönüş hakkında bir şey söyleyemem. Evimi tamamen kendi kendine yetecek, elektriğini kendi üreten, yağmur suyunu toplayan bir şekilde, kendim yapacağım. Tabii ki doğal tarım ile kendi yemeğimi de üreteceğim. Bu Kolombiya’da da olabilir, Bolivya’da da, Türkiye’de de.

Kutluhan'ı takip etmeye devam edeceğiz. Siz de isterseniz Facebook hesabından onu takip edebilirsiniz. Ama önce aşağıdaki fotoğraflara bir bakın ve biraz imrenin :)

Benzer Yazılar

Yeni Yazılar

azsekerli.com'u Facebook'ta beğenin, yeni yazılara kolayca ulaşın!

Zaten beğendim, bunu tekrar göstermenize gerek yok.
<script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-1247342422817806", enable_page_level_ads: true }); </script>