Uyanmakta Zorlananlar İçin 10 Adımda Erken Uyanma Rehberi!

Bazılarımız için erken kalkmak inanılmaz derece zor gelebilir, özellikle öğle saatlerine kadar şekerleme yapmayı sevenler için. Erken kalkmayı zorlu bir mücadele olarak düşünebilirsiniz, ama göründüğü kadar zor değil. Yapmanız gereken tek şey, bu son derece kolay ve etkili 10 adımı iki hafta boyunca uygulamak. 2 Haftanın sonunda artık efsanelere konu olmuş ''Ya sen nasıl erken kalkabiliyorsun?'' sorusunun cevabını biliyor olacaksınız.

 • #1

  Erken Kalkmak İçin Bir Sebep Bulun

  GIF

  Yatağa girmeden önce, yapılacaklar listenizi bir kere daha kontrol edin. Yatmadan önce ertesi gün için planlarınızı yapmak, işlerinizi daha kolaylaştıracak ve daha rahat uyumanızı sağlayacaktır.

 • #2

  Ertele Butonunu Unutun! "5 Dakika Daha Uyuyayım"lara elveda!

  GIF

  Çalan alarmın mı? Kalk hadi! Hemen. Bahane yok. Tabii ki, 15 dk daha uyuyarak kahvaltından ödün vermenin daha iyi olabileceğini düşünüyor olabilirsiniz ama bununla bir yere varamazsınız. O 15 dakikalık uyku 'derin uyku'ya dalmanıza ve 2 kat daha zor uyanmanıza sebep olacak. Sen uyursan herkes ölür!

 • #3

  "4 Saat Bana Yetiyor" Diye Bir Şey Yok.

  GIF

  4 saat uyumak hiç uyumamakla eş değer. Garanti veriyoruz. Her gün aynı saatte uyuyup aynı saatte kalkmanız kesinlikle çok önemli. Aynı zamanda her gün en az 6-8 Saat uyku almanız gerekiyor. Bir şey daha! Bu kural o çok değerli hafta sonlarınız için de geçerli. Ama sorun etmeyin; ilk günlerde biraz zorlansanız da, zamanla uyku düzeniniz buna alışacak ve iki hafta içerisinde, hafta sonu ve ya hafta içi farketmeksizin güne mis gibi uyanacaksınız.

 • #4

  Birazcık Erken Kalkarsanız Yataktan Fırlayın!

  GIF

  Alarmınızı sabah 6'ya kurup 5:40 gibi bir saatte uyandıysanız kaybolan 'değerli' uyku vaktiniz için üzülmeyin. Uykuya dönmenizin bir anlamı yok. Bunun yerine pozitif düşünün. "20 dakikada kahvaltı hazırlarım, sucuklu yumurta bile yaparım, mis."

 • #5

  Hafta Sonu, Hafta İçi Ayırtetmeksizin Aynı Saatte Kalkın

  GIF

  Evet, çok zor gibi görünebilir ama bedeniniz daha da önemlisi beyniniz buna alışacaktır. Artık hafta sonları kendinize ayıracak daha fazla vaktiniz var!

 • #6

  Çekirge?

  GIF

  Uyandıktan sonra zıplamayı deneyin. Bir kaç defa zıplamak uyanmanıza ve enerji toplamanıza yardımcı olacaktır. Eğer bir setlik ip atlama rutinini gerçekleştirebiliyorsanız, kimse sizi durduramaz.

 • #7

  Esneyin

  GIF

  Yatakta uzanırken gerinebilirsiniz. Hızlı ve ani hareketlerden kaçının, esneme hareketlerinizi yavaşça ve dikkatlice yapın. Sabahları yapacağınız 5-10 dakikalık esneme egzersizleri, pozitif ve enerjik hissetmenizi sağlayacak.

 • #8

  Pencereyi Açın

  GIF

  Yataktan kalktınız ve hala uykunuz gözlerinizden akıyor. Camı açın ve ya balkona çıkın. (Eskişehir ve ya Ankara soğuğunda önerilmez.) Derin bir nefes alın ve bedeninizi temiz hava ile doldurun.

 • #9

  Bir Bardak Su İçin

  GIF

  Anti-Uyku iksirinizi hazırlamak için gereken tek şey bir bardak su, bir kaç damla limon ve bir çay kaşığı bal. Bu sabah kokteylini içtiğiniz de dünyayı fethedebilirsiniz!

 • #10

  Kahvaltıyı Atlama!

  GIF

  Yağ ve şeker oranı yüksek yiyeceklerden uzak durun. Güne ağır başlamak istemezsiniz. Kahvaltınız hem lezzetli hem de sağlıklı olmalı. Böylesi bir kombinasyon güne verimli başlamanızı sağlayacaktır!

 • #11

  Tebrikler! Artık Erken Uyanmanız İçin Gerekenleri Biliyorsunuz! Güç Sizinle Olsun!

  GIF

Benzer Yazılar

Yeni Yazılar

azsekerli.com'u Facebook'ta beğenin, yeni yazılara kolayca ulaşın!

Zaten beğendim, bunu tekrar göstermenize gerek yok.
<script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-1247342422817806", enable_page_level_ads: true }); </script>